Location: Aricestii Rahtivani Commune, Romania

Employment type: Permanent Employee

Job openings

Operator Fishing & Milling

Published 09.02.2024

Tehnologia Odfjell oferă soluții sigure, eficiente și durabile care economisesc timp, costuri și reduc emisiile de carbon pentru clienții noștri.  Angajatii noștri conectează 50 de ani de experiență în industrie cu tehnologia de mâine. Cu proiecte în peste 20 de țări, căutăm oameni talentați care ne pot ajuta să depășim provocările actuale și să realizăm oportunitățile viitoare.

Descrierea postului

 Scop:

Operatorul de fishing organizează, supraveghează și efectuează toate tipurile de lucrări cu echipamente și persoane alocate, în siguranță și eficient. Oferă servicii de calitate impecabilă și fără incidente HSE, în conformitate cu politicile, standardele și procedurile companiei

Cerinteminime:
– minim 5ani experienta de sonda
-intelegere buna a dinamicii garniturii de foraj (punct neutru, comportament latractiune/compresiune, presiune interioara/exterioara)
-intelegerea dinamicii fluidelor din gaura de sonda (proprietati fluid de foraj,viteza si tipuri de curgere).
-descrierea constructiei unei sonde
-cunosterea la nivel de baza a tipurilor de accidente in gaura de sonda sidescrierea acestora
-intelegerea proceselor de frezare, dislocare/distrugere roca, inclusivmentionarea parametrilor de frezare/foraj.
-cunosterea generala a sculelor specifice operatiilor de frezare siinstrumentatie in gaura de sonda
-competente de calcul a fortelor, volumelor, presiunilor, cunostereagradientilor de presiune si temperatura
-cunostinte de baza cu privire la traiectul unei sonde dirijate (inclinare,azimut, directie)
-cunostinte de baza cu privire la echiparea sondelor (ganituri de tubing, pompe,packere, bridge plug etc.)
– abilitatitehnice, gandire logica
– limba engleza la nivel mediu sau avansat
-abilitatea de a lucra singur si a identifica solutii viabile pentru problemeleintampinate

De ce să te alături echipei noastre

Grupul Odfjell recunoaște că trecerea la energia regenerabilă necesită un nou mod de gândire. Prin mobilizarea unor echipe diverse, interfuncționale, stimulăm inovația, sustenabilitatea și îmbunătățirile tehnologice în întreaga afacere. Angajatii noștri se află în centrul a ceea ce facem pentru a conduce schimbarea, pe măsură ce continuăm să modelăm și să dezvoltăm afacerea.

Ne străduim să creăm un loc de muncă satisfăcător și motivant pentru angajații noștri și o arenă pentru schimbul de experiențe, cu accent pe învățarea și dezvoltarea continuă. Angajații noștri raportează niveluri ridicate de împuternicire, dialog deschis și încredere.

Credem că diversitatea și incluziunea sunt condiții prealabile pentru a reuși pe o piață globală. Credem că valorile companiei noastre ar trebui să se reflecte în comportamentul de zi cu zi al liderilor și angajaților noștri.

Oferim:

– Sprijin pentru învățare și dezvoltare
– Mediu de lucru colaborativ, divers și incluziv
– Parte a unei companii globale cu oportunități de creștere și dezvoltare.
– Compensații și beneficii competitive, inclusiv zile libere plătite, asigurări și pensionare

We live our core values – creative, competent, result oriented, committed – while always being safety conscious.